صنایع دستی اصفهان  ,عکس بازیگران ایرانی  ,دانلود کتاب  ,عطر ادكلن  ,میناکاری  ,ویبره  ,خرید دامنه  ,اخبار روز  ,گن لاغری  ,
چه زماني به سن پترزبورگ سفر كنيم؟  راسا پرواز آدراپانا راسا پرواز آدراپانا راسا پرواز آدراپانا .

راسا پرواز آدراپانا

چه زماني به سن پترزبورگ سفر كنيم؟

چه زماني به سن پترزبورگ سفر كنيم؟

شايد يكي از مهم ترين سوالاتي كه براي شروع يك سفر در ذهن ما ايجاد مي شود اين است كه چه زماني بهتر است سفر كنيم؟ اين كه چه زماني به شهري سفر كنيم، به سليقه ي فردي هر گردشگر بستگي دارد. سرما و گرما، شلوغي و خلوتي، گران و ارزان بودن و يا جشنواره و رواديد خاص روي تصميم گيري زمان استفاده از تور روسيه اثر خواهد داشت. در ادامه با آدراپانا همراه باشيد.


مطالب مرتبط: راهنماي سفر به سن پترزبورگ


سن پترزبورگ شهري است كه براي ساليان طولاني پاتيخت كشور روسيه محسوب مي‌شده است. اين شهر با توجه به ويژگي‌هايي كه دارد، به خوبي، خود را از زير سايه‌ي پايتخت كنوني روسيه، شهر مسكو، بيرون آورده و به عنوان يكي از شهرهاي مهم اين كشور مطرح است. جاذبه‌هاي اين شهر موجب شده كه گردشگران زيادي از اقصي نقاط جهان، سن پترزبورگ را به عنوان مقصد خود انتخاب كنند. جاذبه‌هاي طبيعي، تاريخي و فرهنگي كه اين شهر را در صدر فهرست بهترين مقاصد گردشگري اروپا قرار داده است.

چه زماني به سن پترزبورگ سفر كنيم؟

سن پترزبورگ، به طور واضحي، با ظهور مشاهير ادبيات و موسيقي از جمله داستايوفسكي، چايكوفسكي و سرگئي پروكفيف (Prokofiev)، مركزي از فرهنگ روسي است.

مسكو شايد به خاطر تجملات و زياده‌روي‌هايش مشهور باشد، اما سن پترزبورگ، به شما تركيبي از طعم گران قيمت پايتخت روسي و شهرهاي محبوب اروپاي غربي، را پيشنهاد مي‌كند.

بهترين زمان آب و هوايي سن پترزبورگ

بهترين زمان سفر به سن پترزبورگ از ميانه‌هاي ماه ژوئن تا سپتامبر (۲۶ خرداد تا ۸ مهر) است. تجربه ۲۴ ساعت تابش آفتاب در جشن‌هاي شبهاي سفيد سن پترزبورگ را با وجود گران قيمت بودن سفر در اين زمان را به هيچ وجه از دست ندهيد.

تابستان‌ها، با دماي حداقلي ۱۰ درجه سانتي‌گراد، آب و هوايي خنك و دلپذير دارند؛ پس در خاطر داشته باشيد كه چمداني مطابق با زمان سفر خود ببنديد.

چه زماني به سن پترزبورگ سفر كنيم؟

سفر به سن پترزبورگ در فصل زمستان، بسيار كم اتفاق مي‌افتد؛ روزهاي زمستاني كوتاه هستند و شهر در يخبنداني سرد، فرو مي‌رود.

فصل تابستان: ميانه‌هاي ماه ژوئن تا سپتامبر (۲۶ خرداد تا ۸ مهر)

دماي مناسب 15-16 درجه اي و همچنين فستيوال مهم و محبوب شب هاي سپيد، باعث شده كه ماه ژوئن تا سپتامبر، فصلي مناسب براي استفاده از تور روسيه باشد.

اگر از سه ماه قبل‌تر به دنبال رزرو اتاق‌هاي هتل‌ها باشيد، شايد موفق به پيدا كردن آن شويد، ولي پيشنهاد ما به شما اين است كه از يك سال زودتر براي شانس پيدا كردن نرخ قيمت‌هاي مناسب‌تر در اين فصل داغ گردشگري، اتاق خود را رزرو كنيد.

چه زماني به سن پترزبورگ سفر كنيم؟

فصل زمستان: ماه‌هاي اكتبر تا ميانه‌هاي آوريل (۹ مهر تا ۲۷ فروردين)

با فصل زمستان روسيه همگي آشنا هستيم. اف شديد دما در اين فصل بسيار سريع اتفاق مي افتد. با وجود اين سرما حجم گردشگران روسيه كم مي شود در نتيجه قيمت هتل هاي روسيه كمي پايين خواهد آمد. اگر جرات سفر به سن پترزبورگ در اين فصل را داشته باشيد، بايد بدانيد كه فستيوال ها و جشنواره هاي متنوعي برگزار خواهد شد. فقط لباس هاي گرم را فراموش نكنيد.

چه زماني به سن پترزبورگ سفر كنيم؟

چه زماني به سن پترزبورگ سفر كنيم؟

فصل بهار:‌ اواخر ماه آوريل تا ميانه‌هاي ماه ژوئن (۲۸ فروردين تا ۲۵ خرداد)

در اين فصل آب و هوا تقريبا گرم تر از زمستان است و ميانگين دما به 4.5 درجه سانتي گراد مي رسد. اين فصل را مي توان فصلي ميانه چه از نظر قيمت، چه از نظر آب و هوا و چه از نظر شلوغي و حجم گردشگر تور روسيه دانست. اين فصل براي افرادي كه از سرما بيزارند ولي نمي توانند شلوغي و ازدحام را نيز تحمل كنند بسيار مناسب است.

چه زماني به سن پترزبورگ سفر كنيم؟

فستيوال ها و جشنواره هاي سن پترزبورگ

  • تابستان

شب‌هاي سپيد

شب هاي سپيد روسيه يكي از معروف ترين فستيوال ها نه تنها در روسيه بلكه در جهان است. اين پديده را از شهرهاي مختلف روسيه مي توان بازديد كرد ولي شهر سن پترزبورگ زيبايي و شكوه خاص خودش را دارد.

شب‌هاي سپيد نامي است كه به پديده روشن بودن هوا در طول شبانه روز در مناطقي با عرض جغرافيايي بالا در ماه ژوئن، اطلاق مي‌شود. در اين روزها، غروب آفتاب بسيار دير رخ مي‌دهد و طلوع آفتاب بسيار سريع، به همين علت، تاريكي هيچ وقت كامل نمي‌شود.

اين فستيوال در ماه مي (۱۱ ارديبهشت تا ۱۰ خرداد)، با ستارگان شب‌هاي سفيد، آغاز مي‌شود و در ماه جولاي (۱۱ خرداد تا ۱۰ تير)، خاتمه مي‌يابد. اگرچه، برخي اجراهاي مرتبط به اين فستيوال، قبل يا بعد از تاريخ رسمي، برگزار مي‌شود.

فستيوال شب‌هاي سپيد در سن پترزبورگ به خاطر آتش‌بازي‌هاي فوق‌العاده و اسكارلت سيلز (Scarlet Sails) و ديگر رويدادهاي جالب توجه، مشهور است.

چه زماني به سن پترزبورگ سفر كنيم؟

چه زماني به سن پترزبورگ سفر كنيم؟

اسكارلت سيلز

اسكارلت سيلز، جشني مشهور، مهم‌ترين و بزرگ‌ترين رويداد عمومي در فستيوال شب‌هاي سپيد در سن پترزبورگ روسيه است. اين سنت بسيار پرطرفدار براي آتش بازي‎هاي ديدني و جذاب، كنسرت‌هاي متعدد موسيقي و نمايش آب، مشهور است.

اين جشن كه در پايان سال تحصيلي برگزار مي‌شود، در سال ۲۰۰۷، بيش از يك ميليون بازديدكننده داشت. در سال ۲۰۱۹، اين تعداد به سه ميليون نفر رسيد.

اين سنت، پس از جنگ جهاني دوم براي جشن پايان تحصيلي و مرتبط با كتاب پرطرفدار كودكان اسكارلت سيلز (سال ۱۹۲۲)، آغاز شد. اسكارلت سيلز در سال ۲۰۱۸، در تاريخ ۲۳ ژوئن (۲ تير)، برگزار خواهد شد.

دنياي خوانندگي: فستيوال بين‌المللي كر (Singing World: International Festival of Choral Art)

فستيوال بين‌المللي كر از ۱۵ سال قبل در سن پترزبورگ روسيه به صورت ساليانه در ماه‌هاي جولاي و آگوست، برگزار مي‌شود. در طول اين رويداد مشهور در سطح جهاني، بيش از ۳ هزار نفر از خوانندگان كر حرفه‌اي و آماتور به اين شهر مي‌آيند.

از برنامه‌هاي اين فستيوال در سال ۲۰۱۸ مي‌توان از كنسرت تيم سن پترزبورگ، برنامه فولكولور هنري در موزه و اجراي موسيقي مقدس در كليسا نام برد. اين فستيوال در تاريخ ۸-۱ آگوست در سال ۲۰۱۸، برگزار خواهد شد.

فستيوال بين‌المللي موسيقي كلاسيك (International Early Music Festival)

فستيوال بين‌المللي موسيقي كلاسيك، كه به آثار موسيقي قبل از بتهوون تمركز دارد در ماه سپتامبر، در سن پترزبورگ برگزار مي‌شود و هر سال، موسيقي‌دانان و بازديدكنندگان بسياري را به سمت خود مي‌كشاند.

چه زماني به سن پترزبورگ سفر كنيم؟

چه زماني به سن پترزبورگ سفر كنيم؟

  • زمستان

فستيوال بين‌المللي زمستاني هنر (International Winter Festival Arts Square)

فستيوال بين‌المللي زمستاني هنر به صورت ساليانه در سن پترزبورگ در ماه دسامبر برگزار مي‌شود. اركستر سمفوني‌ها، موسيقي‌دانان، گروه‌هاي تئاتر و خوانندگان اپرا از سراسر جهان در اين فستيوال مشهور، اجرا دارند.

فستيوال ماسلنيتسا (Maslenitsa Festival)

ماسلنيتسا، جشن يك هفته‌اي است كه در اسفند ماه (از اواخر فوريه تا آغاز ماه مارس) در روسيه و كشورهاي اسلاويايي برگزار مي‌شود. ماسلنيتسا ريشه‌هاي باستاني و غيرمذهبي دارد و تا سده ۱۴ ميلادي تقريبا همزمان با نوروز ايراني برگزار مي‌شد. اما با گذشت زمان، با مراسم و باورهاي مذهبي كليساي ارتودوكس آميخته شد. در اين هفته، باورمندان مسيحي از خوردن گوشت منع مي‌شوند و واپسين هفته‌اي است كه مي‌توانند محصولات لبني و تخم مرغ بخورند از همين روي به اين جشن «هفته پنير» نيز گفته مي‌شود.

در اين روزها به ديد و بازديد بزرگ‌ترها مي‌روند و «بليني» خانگي پخته و مي‌خورند. بليني نوعي پنكيك نازك است كه از غذاهاي ملي روسيه محسوب مي‌شود و معروف‌ترين نماد اين جشن به حساب مي‌آيد. در ماسلنيتسا رسم است كه آدمك‌هاي چوبي با صورتي از جنس حصير به نام «بانو ماسلنيتسا» درست كرده و در روز آخر ماسلنيتسا آن را آتش مي‌زنند. آتش زدن بانو ماسلنيتسا در واقع نماد پايان زمستان است.

فستيوال ماسلنيتسا در سال ۲۰۱۹ در تاريخ ۱۹-۱۳ اسفند ۱۳۹۷ برگزار خواهد شد.

چه زماني به سن پترزبورگ سفر كنيم؟

  • بهار

فستيوال بين‌المللي رقص باله

فستيوال بين‌المللي رقص باله، يكي از مشهورترين رويدادهاي رقص جهاني در اواخر ماه آوريل، در سن پترزبورگ برگزار مي‌شود.

فستيوال بين‌المللي موسيقي المپيا

فستيوال بين‌المللي موسيقي المپيا از سال ۱۹۹۵، به صورت ساليانه در سن پترزبورگ در ماه‌هاي مي يا ژوئن برگزار مي‌شود. گروه‌هاي مختلف موسيقي در طول اين فستيوال، در اين شهر زيبا اجرا دارند.

چه زماني به سن پترزبورگ سفر كنيم؟

چه زماني به سن پترزبورگ سفر كنيم؟

 


برچسب: ،
امتیاز:
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۷ساعت: ۰۳:۲۲:۳۶ توسط:عماد موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
آواتار :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :